Blog poświęcony mało znanej parasomnii polegającej na podejmowaniu aktywności seksualnej przez sen.
sobota, 31 października 2009
cierpliwość popłaca

Witam,

Jakiś czas temu zwracałam się do autorki holenderskiej strony na temat seksomnii z prośbą o wyrażenie zgody na przetłumaczenie na język polski jej własnej historii doświadczeń z seksomnią. Już myślałam, że mail zaginął, jednak dziś otrzymałam na niego w końcu odpowiedź.

Była pozytywna!

Proszę się zatem przygotować na kolejną dawkę autentycznej historii o przeżyciach związanych z seksomnią, a także o sposobie radzenia sobie z tym zaburzeniem.

Autorka obiecała także zamieścić na swojej stronie link do niniejszego bloga.

sobota, 24 października 2009
przypomnienie

Witam,

Dzisiaj bardzo krótkie przypomnienie. Zauważyłam, że spadło zainteresowanie ankietą, którą zamieściłam na podstronie blogu.

Zapraszam do uczestniczenia w moim projekcie naukowym dotyczącym doświadczeń z seksomnią u osób, które na nią cierpią lub są blisko z osobą chorą.

Pytania otwarte zamieściłam tutaj.

Pozdrawiam!

niedziela, 06 września 2009
Seksomnia w „Przekroju”

Seksomnia zagościła na łamach „Przekroju” dlatego, że pojawiła się w jednym z odcinków serialu „Dr House” (o czym zresztą pisałam niedawno). Dzięki popularności serialu została także spopularyzowana ta jednostka chorobowa i pewnie też dzięki popularności serialu redaktorzy Olga Woźniak i Piotr Stanisławski podjęli się opisania najciekawszych jednostek nozologicznych, które zostały w nim zaprezentowane. Tekst ukazał się 31.08.2009 na stronie „Przekroju”, jednak najmilsze jest to, że w akapicie dotyczącym seksomni wymieniono adres tego blogu:) Zauważyłam także, że autorzy czerpali swoją wiedzę n.t. seksomni z mojej strony.

Stanowi to dla mnie swoiste uznanie wysiłków w dostarczaniu rzetelnych i uźródłowionych informacji na temat mało zbadanego zagadnienia. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ liczę na to, że może to komuś ułatwić znalezienie źródła informacji na temat seksomni. Przypominam, że motywacją do prowadzenia tego bloga było dla mnie nie tylko badanie naukowe, ale także popularyzacja wiedzy na temat medycznych, psychologicznych i prawnych aspektów seksomni, jak również stworzenie forum wymiany doświadczeń dla osób, które miały/ mają bezpośrednią styczność z seksomnią.

Dlatego też jeśli któryś z czytelników chciałby napisać artykuł prasowy na temat seksomni, lub wydać jakiś popularnonaukowy artykuł mojego autorstwa, to jestem otwarta na współpracę o ile tylko w materiale pojawi się również adres niniejszego blogu i podstawowe informacje o nim. Pozostałych czytelników proszę o popularyzowanie blogu w sieci w postaci: zamieszczania do niego linku w internetowych dyskusjach na temat seksomni, zgłaszania go do różnych polsko- i obcojęzycznych portali skupiających blogi, zgłaszania do różnych plebiscytów poszczególnych wpisów, jeśli wydają się one tego warte itd.

sobota, 05 września 2009
Jak dowiedzieć się jak najwięcej o seksomni?

Jak dowiedzieć się jak najwięcej o seksomni?

Jakąś formą odpowiedzi na to pytanie może być podjęcie badań eksploracyjnych wśród osób, które miały styczność z seksomnią (same chorują, lub były świadkiem co najmniej jednego epizodu).

Docierają do mnie pierwsze listy od osób, które podejrzewają siebie o seksomnię, lub które są w związku z osobą chorą. Listy te są bardzo szczere i pokładam dużą nadzieję w tym, że spłynie ich więcej oraz że te osoby będą skłonne wypełnić ankietę złożoną z pytań zamkniętych (bardziej szczegółową!), która za jakiś czas zostanie opublikowana przeze mnie w Internecie.

Tymczasem utworzyłam podstronę blogu zawierająca prośbę o przesyłanie swoich swobodnych wypowiedzi na temat seksomni. Można ją znaleźć klikając na hiperłącze w bocznym panelu, pod nagłówkiem "Ankieta". Podstrona zawiera kilka pytań, na które chciałabym uzyskać odpowiedź. Oczywiście odpowiedź nie musi być w punktach;), jednak być może wymienione przeze mnie kwestie ułatwią poradzenie sobie z kwestią "od czego zacząć".

PS. Skończyłam lekturę książki doktora Mangana, niebawem pokuszę się o syntezę najważniejszych kwestii zawartych w tej pozycji (w dużej mierze treści tam zawarte pochodzą z listów od osób odwiedzających stronę Mangana).

PS.2 Kilka dni temu znalazłam holenderską stronę o seksomni założoną parę lat temu przez kobietę cierpiącą na seksomnie (link w bocznym panelu). Napisałam do autorki z prośbą o pozwolenie na przetłumaczenie jej wyznań z tej strony i zamieszczenie ich z podaniem źródła na moim blogu. Wciąż czekam na odpowiedź.

czwartek, 03 września 2009
Blog o seksomni w kategorii rekomendowanych

Z przyjemnością informuję, że niniejszy blog znalazł się w kategorii rekomendowanych z zakresu "Zdrowie, uroda" w serwisie www.bazastron.pl

Stanowi to dla mnie swego rodzaju wyróżnienie i krok naprzód w popularyzacji wiedzy na temat seksomni.

Gdybyście napotkali w sieci jakiś serwis promujący blogi, portale medyczne, czy serwisy informacyjne o takiej tematyce, proszę o dodanie do nich również niniejszego bloga. Ułatwi to innym internautom dostęp do informacji dotyczących tej parasomni, a także ułatwi mi dotarcie do osób chorych lub ich partnerów, którzy chcieliby wziąć udział w anonimowym i dobrowolnym badaniu naukowym na ten temat.

poniedziałek, 31 sierpnia 2009
Blog o seksomni na Blogfrog.pl

Blogfrog.pl to serwis skupiający pisane po polsku blogi i umożliwiający tworzenie ich rankingów czy kategoryzację. Jest to coś takiego jak wyszukiwarka, tyle że dotycząca blogów.

Od dziś pod każdym wpisem znajduje się okienko, w którym można oceniać pojedyncze wpisy niniejszego blogu. Mam nadzieję, że się to przyjmie, a dla mnie będzie stanowiło informację zwrotną odnośnie tego, co szczególnie interesuje czytelników i na co jest zapotrzebowanie.

W tej notce chciałabym także zamieścić prośbę o popularyzację tego blogu. Zależy mi na tym, by treści tu zawarte dotarły do jak największego grona odbiorców, bo zdaję sobie sprawę, że niewielu ludzi w ogóle wie o istnieniu takiego schorzenia, a zatem nie poszukuje aktywnie informacji na jego temat. Podejrzewam, że może się zdarzyć komuś przypadkiem odwiedzającemu tę stronę, że rozpozna wymieniane tu objawy u siebie lub osoby bliskiej, choć wcześniej nie myślał o tym w kategoriach choroby. Takie osoby zapraszam do dzielenia się własnymi doświadczeniami z seksomnią i do udziału w badaniu naukowym na ten temat.

Jeśli zauważycie gdzieś w sieci dyskusję na temat seksomni, zamieśćcie w niej proszę także adres tego blogu, być może okaże się to dla kogoś pomocne.

czwartek, 27 sierpnia 2009
Blog o seksomni w TOP 100

Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, że niniejszy blog mimo krótkiego czasu swojego istnienia już trafił do Top 100 blogów tego portalu. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że warto było zakładać stronę o takiej tematyce.

Jednocześnie liczę na to, że blog stanie się jeszcze popularniejszy i dotrze do jak największej ilości osób dotkniętych pośrednio lub bezpośrednio seksomnią i które mogą się w tym czuć zagubione.

Przypominam także, że w dalszym ciągu można się zgłaszać do anonimowego i dobrowolnego badania naukowego poświęconego temu schorzeniu oraz dzielić się swoimi doświadczeniami z tą chorobą.

czwartek, 20 sierpnia 2009
kategoria:Polecane

Pragnę gorąco podziękować za zamieszczenie tego blogu na stronie głównej portalu blox.pl w kategorii "Polecane".

Jestem przekonana, że ułatwi to popularyzację wiedzy na temat opisywanego przeze mnie zaburzenia oraz ułatwi rekrutowanie osób cierpiących na seksomnię, które chciałyby wziąć udział w moim badaniu lub po prostu podzielić się swoimi doświadczeniami z tą parasomnią występującą u nich, lub u partnera.

czwartek, 13 sierpnia 2009
zaproszenie na blog

Przygotowałam prezentację multimedialną stanowiącą zaproszenie na ten blog i krótko przedstawiąjącą jego zawartość.

Zapraszam do obejrzenia!


środa, 12 sierpnia 2009
cel założenia bloga

Witam!

Właśnie założyłam ten blog z myślą o zamieszczaniu na nim informacji na temat mało znanej parasomni jaką jest seksomnia.

Jest to zaburzenie snu charakteryzujące się podejmowaniem aktywności seksualnej podczas snu. Może ona obejmować odbycie pełnego stosunku seksualnego, ale także intensywną masturbację, fizjologiczne przejawy podniecenia płciowego, czy wokalizację seksualną. Okres podejmowania tego rodzaju aktywności jest objęty całkowitą niepamięcią.


Jak nietrudno się domyślić schorzenie to może powodować liczne trudności natury intrapsychicznej ale i interpersonalnej. Systematycznie na tej stronie będą się pojawiać informacje dotyczące seksomni (inaczej zespół Morfeusza) oparte na doniesieniach naukowych na ten temat, a także linki przydatne dla osób dotkniętych tym zaburzeniem lub ich bliskich.

Niestety, nie znalazłam w sieci żadnego forum internetowego dla ludzi z zaburzeniem snu, na którym mogłabym zamieścić takie informacje. Ten blog jest formą załatania tej dziury. Z założenia ma on skupiać osoby dotknięte seksomnią, ponieważ myślę, że może ich być w Polsce całkiem sporo, a nie mają świadomości, że są chore. Po zebraniu większej ilości osób chciałabym zrealizować ankietowy projekt naukowy dotyczący tego schorzenia. Zapewniam, że uczestnictwo w badaniu będzie anonimowe i dobrowolne. Tymczasem proszę zainteresowanych o rozpromowanie bloga wśród osób mogących cierpieć na seksomnię.

Licznik odwiedzin: Internetowe liczniki DISCLAIMER: Zawartość bloga ma służyć wyłącznie popularyzacji wiedzy na temat seksomni i rekrutacji osób chętnych do udziału w anonimowym i dobrowolnym badaniu naukowym lub podzielenia się po prostu własnymi doświadczeniami. W żadnym razie nie można traktować treści tu zawartych jako porady lekarskiej! polska baza stron